خانهمقالات10- ژل میکروسیلیس برای آب بندی بتن
ژل میکروسیلیس

10- ژل میکروسیلیس برای آب بندی بتن

فهرت مطالب این مقاله:

ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیکا یا مکمل بتن، یکی از مهم ترین محصولات برای آب بندی بتن می باشد. اگر شما نیز می خواهید با این محصول آشنا شده و با نحوه ی آب بندی بتن و سازه های بتنی به روش تزریق رزین پلی یورتان آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید.

ژل میکروسیلیس

آب بند کردن بتن

ترکیبات ژل میکروسیلیکا

روش ساخت ژل میکروسیلیس : از افزودنی اصلاح شده با خواص ضد آب کنندگی بر پایه روان کننده ی بتن با میکروسیلیس و افزودنیهای آب بند کننده می توان برای جلوگیری از نفوذ آب کمک گرفت. ژل میکروسیلیس، از افزودنی های بتن بوده و به آن ژل پوزولانی نیز گفته می شود. این محصول، بر پایه ی کربوکسیلات اتر بوده و ترکیبات آن شامل: 

  1. پودر میکروسیلیس
  2. ابر روان کننده پلی کربوکسیلات
  3. مواد دافع آب
  4. الیاف پلی پروپیلن
  5. کاتالیزور و فیلر های پر کننده
  6. و …

آب بندی بتن با ژل میکروسیلیس

هستند. به دلیل وجود مواد ضد آب در آن می تواند موجب آب بندی بتن شود. اما این ژل چگونه کار می کند؟ دوده سیلیسی، ماده ای قدرتمند بوده و عملکردی شبیه به سیمان دارد. دوده سیلیسی در تولید ژل استفاده می شود. پس از اینکه این ماده با آب و هیدروکسید کلسیم ترکیب شود، سیلیکات کلسیم سخت ایجاد می شود.

سیلیکات کلسیم سخت، تاثیر زیادی را در مقاومت بتن و افزایش مقاومت آن دارد. پلی کربوکسیلات اتر موجود در ژل نیز به عنوان روان کننده کاربرد دارد. این ماده، لایه ای را بر روی ذرات سیمان ایجاد کرده و سبب روان شدن بتن می شود. اما برای اینکه ژل بهترین تاثیر را داشته باشد، باید مقدار مصرف آن را بدانید. بسته به نوع ژل، مقدار مصرفی متفاوت می باشد. 

اما یک راهنمایی کلی برای این موضوع وجود داشته و عمدتا توصیه می شود که به میزان 7 تا 10 درصد وزن سیمان به بتن اضافه شود. اگر کمتر از میزان مشخص شده از ژل استفاده کنید، عملکرد مناسبی را دریافت نخواهید کرد.این ژل، با توجه به فشار ها و مقاومت های مختلف در نمونه های متفاوتی ارائه می شود که می توانید بسته به شرایط مورد نظر، نسبت به تهیه ی آن ها اقدام کنید. با کمک این ژل، می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

ژل میکروسیلیس الیاف دار

کاربرد ژل میکروسیلیس در قطعات پیش ساخته ی بتنی

ژل میکروسیلیس الیاف دار یا بدون الیاف، قابلیت ساخت بتن ها را با دوام و کیفیت بالا دارا می باشد. بتن هایی که با این ژل تهیه می شوند، دارای ویژگی های زیادی هستند. اما مهمترین موردی که میزان خرید ژل میکروسیلیس را افزایش می دهد، قدرتمند بودن بتن های ساخته شده با این ماده می باشد.

علاوه بر این، تاثیر ژل میکروسیلیس بر مقاومت فشاری بتن معمولی ثابت شده است. استفاده از ژل میکروسیلیس، می تواند جلوی ترک هایی که در اثر فشار بتن ایجاد می شود را بگیرد. نحوه ی رفع نفوذپذیری نمای سازه های بتنی در شرایط مختلف آب و هوایی، متفاوت است. این ماده به عنوان ماده ای شناخته می شود که می تواند در تمامی شرایط آب و هوایی موثر باشد.

میکروسیلیس
میکروسیلیس

فروش ژل میکروسیلیس الیاف دار

شرکت پویا نوین بتن ایرانیان (پنتا)، در زمینه ی تولید افزودنی های بتن و انواع محصولات شیمیایی ساختمان فعالیت داشته و می تواند با کیفیت ترین و بهترین ژل میکروسیلیس را به شما ارائه دهد. از سال 89 شرکت پنتا در این زمینه کار خود را آغاز کرده و توانسته رضایت بالایی را از خریداران کسب کند. دارا بودن نشان ملی استاندارد iso 9001:2008 نیز از مهم ترین مزایای تهیه ی ژل میکروسیلیس از این مجموعه می باشد. اگر شما نیز می خواهید اقدام به تهیه ی این محصول کنید، می توانید از طریق این سایت با ما در ارتباط باشید. کارشناسان و متخصصین این مجموعه، به شما راهنمایی های لازم را خواهند کرد.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید ژل میکروسیلیس با ما تماس بگیرید 02144205158

مقالات مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن فیلدهای نشانه‌گذاری شده‌ با * ضروری می‌باشد.

02144205158