تولید کننده انواع محصولات شیمیایی ساختمان
  • فارسی
  • English
پویان نوین بتن ایرانیان ،پنتا

11-1 -ضد یخ بتن Antifreeze

11-1 -ضد یخ بتن Antifreeze

شرح ضد یخ بتن Antifreeze:

P.N-Anti freez  نوعی افزودنی زودگیر بدون کلراید بوده که به سرعت در آب پخش می شود و گیرش اولیه بتن را با تشدید حرارت زائی در بتن و همچنین روند هیدراسیون سیمان را در سنین اولیه سرعت می بخشد و این اثر به ویژه در دمای پائین و در 24 ساعت اول پس از ساخت بتن قابل توجه می باشد و همچنین اثر زیان آوری بر روی لایه محافظتی اطراف آرماتورها که در واقع ناشی از خاصیت قلیایی سیمان است ندارد.

نکته فنی مهم:

علیرغم کمک این ضدیخ و تمامی انواع ضد یخ ها به بتن در مناطق سردسیر، رعایت الزامات بتن ریزی در آب و هوای سرد و رعایت شرایط آیین نامه ای ضروری است. باید به خاطرداشته باشید مصرف ضدیخ یک اقدام تکمیلی است و نباید تمهیدات بتن ریزی مانند کیورینگ و دیگر عوامل توجیه شده برای بتن ریزی در مناطق سردسیر را از چشم دورداشت.

استانداردها:

P.N-Anti freez  مطابق با استانداردهای ASTM-C494  و2930 ایران می باشد و همچنین بر اساس آئین نامه ASTM-C494 در رده ,EType-C قراردارد.

موارد کاربرد:

– انواع سازه های بتنی مسلح در شرایط بتن ریزی در هوای سرد

– تولید قطعات بتنی (به منظور تسریع در بازکردن قالب ها)

– انجام کارهای ترمیمی و ساخت ملات در هوای سرد و یخبندان

– افزایش مقاومت بتن در برابر سیکل ذوب و انجماد

P.N-Antifreez(ضدیخ بتن مسلح)

مزایای ضد یخ بتن Antifreeze:

– تسریع گیرش (گیرش تسریع شده، بتن را از یخ زدگی درسنین اولیه محافظت می نماید.)

– افزایش مقاومت بتن در برابر سیکل ذوب و انجماد

– تشدید حرارت زائی بتن

– این ضد یخ بدون استفاده از مواد کلرایدی برای بتن های مسلح ساخته شده و با غلظت بالا و همچنین کمترین میزان مصرف و بدون عوارض جانبی باعث می شود به نتایج مطلوب نزدیک شوید.

مشخصات فنی ضد یخ بتن Antifreeze:

ظاهرمایع
رنگبی رنگ
وزن مخصوص~  1.15 gr/cm3
میزان یون کلرندارد

میزان مصرف ضد یخ بتن Antifreeze:

میزان مصرف P.N-Anti freez  1 الی 5 درصد وزنی سیمان مصرفی می باشد. همچنین میزان مصرفP.N-Anti freez  علاوه بر دمای محیط و عیار سیمان مصرفی به خصوصیات سیمان مصرفی نیز وابستگی دارد که برای شروع می توانید از جدول زیر به منظور تست کمک بگیرید.

محدوده دمای هواعیار 300عیار 350عیار 400
0 تا 5-2/5 درصد وزنی سیمان2 درصدوزنی سیمان1/5 درصدوزنی سیمان
5- تا 10-2/5درصد وزنی سیمان3 درصدوزنی سیمان2 درصدوزنی سیمان
10- تا 15-5 درصد وزنی سیمان4 درصدوزنی سیمان3 درصد وزنی سیمان

اختلاط:

P.N-Anti freez  را می توان در زمان ساخت بتن به مخلوط اضافه نمود و در صورت تمایل می توانید قبل از مصرف بتن به تراک میکسر اضافه نموده که نحوه مصرف بدین صورت است که مقدار ضدیخP.N-Anti freez  را از آب مصرفی در بچینگ کم کرده باشید و این عمل به منظور ثابت ماندن نسبت آب به سیمان در طرح اختلاط می باشد.

بسته بندی:

P.N-Anti freez  به صورت مایع در بشکه های 220 لیتری یا گالن های 20 لیتری آماده تحویل می باشد و در صورت سفارش مشتری در بسته بندی های خاص نیز قابل تحویل خواهد بود.

طریقه نگهداری:

 زمان مصرفP.N-Anti freez  در صورت نگهداری در دمای بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد دور از تابش مستقیم و طولانی نورخورشید 18 ماه در بسته بندی اولیه
می باشد. چنانچه دمای محصول خارج از محدوده مذکور باشد با دفتر فنی شرکت پنتا جهت مشاوره لازم تماس حاصل فرمائید.

بهداشت وایمنی:

P.N-Anti freez  به هیچ عنوان نباید با چشم تماس پیدا کند بنابراین استفاده از عینک ایمنی جهت پیشگیری از تماس با چشم توصیه می شود و در صورت تماس این محصول با چشم سریعاً با مقدار فراوان آب شستشو نموده و به پزشک مراجعه نمائید. از تماس با پوست بویژه تماس مداوم جلوگیری کنید وحتی المقدور در هنگام کار از دستکش استفاده نمائید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02144205158